Sürme Cam Sistemleri

Sürme Cam Sistemleri

Sürme Cam Sistemi Nedir?

Yapı teknolojisini geliştiren ve bu gelişimle birlikte, insanların yaşam mekânlarını daha güzel gösteren formül ve çözümlere bakmak lazım. Kaliteli alüminyum doğrama malzemelerle birlikte, kurşungeçirmez doğrama, ofis bölme, sandviç panel ve sistem seri seçenekleri, gerçekten son dönemde burada karşımıza çıkan muazzam ürünleri ön plana getirmek durumundadır. Özellikle son yıllar içerisinde bu konuda, muazzam derecede farklı sistemler ve avantajlı tercihler karşımıza çıkmaktadır. Sürme sistemleri ve yalıtımlı modellerin yanı sıra, burada farklı geometrik şekiller ile doğrama modellerini en iyi şartlarda gözden geçirmek gerekmektedir. İyi bir yapı tekniğinin günümüze uygun sonuçlarını, buradaki sağlıklı ürünlerle birlikte en üst derecede değerlendirmek mümkün olmaktadır.

Alüminyum doğrama, fiyat, dayanıklılık ve hafiflik özellikleri birlikte değerlendirildiğinde birçok sektör için en optimal malzeme olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple de farklı sektörlerde farklı uygulamalarda tercih ediliyor. Alüminyum doğrama pencere çerçeveleri dayanıklı olduklarından görünür genişliği daha az olan çerçeveler kullanılmasına olanak verir. Dar ve uzunlamasına kasalar geniş camlar demektir. Günümüz mimarisi bu konuda sınırları zorlamakta ve daha küçük çerçevelerle daha geniş açıklıklar sunmaya çalışmaktadır. Alüminyum doğrama bu amaç için en uygun malzemedir. Ahşap ve plastik doğramalarla sınırlı ebatlarda çözümler üretilebilirken Alüminyum doğrama pencereler ile geniş açıklıklar geçebilirsiniz. Fransız balkon, dükkân vitrinleri, yerden tavana geniş sürme alüminyum katlanır kapılar ve katlanır alüminyum kapılar gibi kat boyunca geçilen açıklıklarda, rüzgâr yüküne dayanımın çok önemli olduğu yüksek binalarda, yüksek katlarda Alüminyum doğrama doğramalar yüksek atalet momentleri ile de güvenle kullanılabilir. Alüminyum doğramanın dayanıklılığı, yüksek atalet momentleri, geniş açıklıklı sürme ve kanatlı kapı ve pencereler imal edilmesine olanak verir.

Isı Camlı Sürme Cam Sistemi Özellikleri

Isı camlı sürme cam balkon sistemleri şu anda mevcut olan sürme sistemlere alternatif bir tekniktir. Ofis, cafe, kış bahçeleri ve evinizin neredeyse her yerinde kolaylıkla tercih edebileceğiniz bir sistemdir. Isı camlı sürme balkonlarda camların ısı camlı ve çift taraflı temperli olması daha etkin yalıtım, güvenlik ve dolayısıyla enerji tasarrufu sağlar. Kullanılacak alana göre camın özelliği ve renginin performans değeri değişebilir. Üstelik bu camlar sayesinde daha konforlu ve yalıtımlı mekanlara sahip olabilirsiniz.

Isı Camlı Sürme Cam Sistemi Özellikleri;

– Yana kayar bir sistem olup adından da anlaşıldığı gibi kasa üzerinde yer almakta olan raylar ile hareket etmektedir. Rayların üzerinde yer almakta olan camların ve yatay olarak hareket etmekte olan balkon sisteminin iç mekânda daralmaya sebebiyet verdiği bilinmelidir.

– Sürme ısı camlı sistemde talep edildiği kadar kanat eklenebilmektedir. Kullanıldığı alanlarda biraz daralmaya neden olsa dahi giriş çıkış noktalarına engel olmaz.

– Isı camlı sürme balkonun teknik yapısı hem 4 mm temperli cam, 6 mm temperli cam kullanımı için uygundur. Darbeye dayanıklı olması ile hem güvenliği sağlamasını hem de kırılma anında tehlike arz etmemesini sağlamaktadır.

– Mekanizmanın alt kısımlarında bulunan rulmanlar sayesinde kolay ve sessiz çalışır.

– Kanatlarında bulunmakta olan ara fitilleri sayesinde camların istenilen yere toplanması sağlanır.

– Patentli alüminyum fitiller ömür boyu garanti kapsamında tutulur ve bu sayede sistemde yaşanacak bir arızada para ödemesi yapmanız engellenir.

– Sistem geniş kasa modeline sahip olması ile dikkat çeker. Balkon parapeti tavanı karşılamıyorsa kolaylıkla uygulama yapılabilir. Kasa birleşme noktaları bu durumda 45 derece ile değil 90 derece ile kesilir.

– Cam ebadından kaynaklanabilecek olan ağırlık artışlarında kullanılmakta olan rulman sayısı 3’e çıkartılır ve sistemde yükü çeken rulman sayısı artırılmış olur.

– Sistemde kullanılan tüm maddeler paslanma yapmayacak şekilde tercih edilir ve uzun ömürlü olması sağlanır. Bu sayede kullanıldığı mekâna vereceği hasarda indirgenmiş olur. Maksimum kanat yüksekliği 3200 mm, maksimum cam genişliği 1000 mm ve maksimum kanat ağırlığı 86 kg olabilir.

Sürme Cam Sistemi Modelleri

Sürme cam modelleri arasında eşikli sürme sistem, eşikli ısı camlı sürme sistem, eşiksiz sürme sistem, eşiksiz sürme sistem bulunmaktadır.

  • Eşikli Sürme Sistem;

Kapı boşluğu gerektirmemesi ve maksimum kullanım alanı sürmesi ile diğer sistemlerden ayrışmaktadır. İç mekânın bölmeye uygun olması ile giriş ya da çıkış alanlarında güvenlik sağlamaktadır. Dönüşlü balkonlar için özel tasarlanmış alüminyum köşe profili sayesinde yalıtımı en üst düzeyde sağlamaktadır. Toz, su ya da dış etkenlerin ortama girişini en aza indirir. Üstelik alt rayında etkin ve şık tasarımlı su tahliyesi bulunmaktadır.

  •     Eşikli Isıcamlı Sürme Sistem;

Eşikli sürme sistemin özelliklerinin yanı sıra 21,5 mm cam boşluğu bulunmaktadır. Kanatlarının yerinden çıkmasını engelleyebilmek ve aynı zamanda sürtünme sarsılmayı engelleyebilmek için üst tekerlekler kullanılmaktadır. Ayrıca camın yan kısımlarında bulunmakta olan çıtalar maksimum ısı yalıtım sağlamaktadır.

  • Eşiksiz Sürme Sistem;

Eşikli sürme sistemde olduğu gibi bu sürme sistemde de kapı boşluğuna ihtiyaç yoktur. Özellikle kış bahçesi, kaffe ya da vitrin gibi alanlarda rahatlıkla tercih edilebilir. Sessiz ve konforlu hareket imkânı sağlamaktadır. Alttan taşımalıdır ve tekerlek kısımları ayarlanabilir. Üst denge tekerinin ise sarsıntısız hareketi bulunmaktadır. Poliamidden üretilmekte olan profil kapakları estetik ve yüksek kalite sunmaktadır.

  • Eşiksiz Isıcamlı Sürme Sistem ;

Eşikli ısı camlı sürme sisteme benzer özellikleri ile dikkat çekmektedir. Fakat bu ısı camlı sürme sistemin en önemli özelliği kilit kısmının gizli olmasıdır. Kilit kısmının gizli olması ise güvenliğini üst kademelere taşımasını sağlamaktadır. Aynı zamanda ısı camlı sistemin imalat sürecini kısaltmakta olan birleştirme apar-atları bulunmaktadır. Bu apar-atlar sayesinde talep ettiğiniz ısı camlı sürme sisteme ulaşmanız hem daha kısa sürede olacak hem de bu sistemi uzun yıllar sorunsuz kullanabileceksiniz.

 

Ptesi - Ctesi: 08:00 - 18:00

BİZE HEMEN ULAŞIN

Ücretsiz Fiyat Teklifi ve Keşif

Hemen iletişime geçin uzmanlarımız ücretsiz fiyat teklifi ve keşifte bulunsun.

WeCreativez WhatsApp Support
👋 Size nasıl yardımcı olabilirim?