Kış Bahçesi

kış bahçesi

Kış Bahçesi

 

Kış bahçesi, Doğa, gökyüzü, bahçe ve yeşil hissini soğuk mevsimlerde de yaşamak için çeşitli stillerde, değişik malzemeler kullanarak yapılan cam yoğunluklu yapılara verilen isimdir. Bazen farklı isimlerle de tanımlanabiliyor olsa da kış bahçelerinin , veranda, balkon kapama, limonluk, teras kapatma vb. gibi diğer yapılardan farkı ısıtma, soğutma tesisatına ciddi oranda sahip olmaları en önemli özelliklerindendir.

İsmine bakarak sadece kış aylarında kullanıldığı düşünülse de iyi tasarlanmış bir kış bahçesi, havalandırma, ısıtma ve gölgelendirme koşulları oluşturulduğu takdirde dört mevsim kullanılır. Kış bahçelerinin de diğer odalarımızdan birkaç özelliği dışında farkı yoktur, yazları aşırı sıcaklarda serinletilmeye kışları da ısıtılmaya ihtiyacı vardır.

Kış bahçeleri temelde Yapının taşıyıcılığını sağlayan metal, alüminyum, ahşap, camla beraber, zorlu ve değişken hava koşullarına dayanıklı, estetik malzemeler de kullanılabilmekte olup, projenin ihtiyaçları veya mimarinin durumu göz önüne alınarak, bazen yapının devamı niteliğinde bütünlük bazen de kendine has özellikler taşıyabilmektedir

Mevcut mimari dikkate alınarak, projelendirilmekle beraber, zaman zaman farklı ürünler le yapılan çatı örtüsü nün tam ortasında büyük bir gökyüzü penceresi (skylight) ve çevresini tamamlayan yalıtımlı pencereleri görebilirsiniz.

Coğrafik duruma göre kış bahçesinin özellikleri de değişmektedir, bu durum dikkate alınarak tüm malzeme ve ekipmanların seçimi mutlaka değişiklik gösterecektir. Camlar, kış bahçelerinin en önemli malzemelerindendir. Camların coğrafik izolasyon değerlerine uygunluğunun yanı sıra, güvenlik önlemleri de çok önemli.

Kış Bahçesi Avantajları Nelerdir?

  • Uzun Ömürlü

Kış bahçesi sisteminde kullanılan malzemeler darbelere karşı dayanıklı olan camlar ve tamamen paslanmaz alüminyum profiller kullanılmaktadır. Isı ve ses yalıtımı maksimum derece de olan kış bahçeleri, kış aylarında bile sıcacık bir ortamda oturmanızı sağlar. Kaliteli malzemeler ile imalatı yapılan bu sistem uzun yıllar boyunca kullanılabilir.

  • Basit Kullanım

Katlanır camlardan oluşan kış bahçesinde camlar içe doğru katlanmaktadır. Tavan kısmı sabit cam veya tente sistemleri ile kapatılabilmektedir. Camların katlanabilir olmasından dolayı 4 mevsim boyunca rahatça kullanabilirsiniz. Ayrıca camlar içeriye katlanarak temizlik konusunda da sizlere yardımcı olmaktadır

  • Özgür Yaşam Alanı

Kış bahçesi sistemlerinin en önemli özelliklerinden birisi de ayrı bir oda olarak da kullanılabiliyor olmasıdır. İster bitkilerinizi yetiştirebileceğiniz bir bahçe, isterseniz de yemek odası olarak kullanın. Sadece iç tasarımını dilediğiniz şekilde yerleştirin ve kış aylarının keyfini çıkartın.

  • Her Mevsim Kullanılabilir

4 mevsim boyunca ister yaz aylarının sıcak günlerinde, isterseniz de sonbahar ve kış aylarının soğuk ve yağmurlu günlerinde kullanın. Sıcak havalarda camlar içeri katlanarak tamamen açık bir alan yaratabilirsiniz. Kış aylarında yağan yağmur, kar, dolu gibi doğal afetlerden etkilenmeden rahatça oturun. Kesinlikle iç ortama su sızdırmamaktadır. Böylece kahvenizi yudumlarken yağan yağmurun da tadını çıkartabilirsiniz.

  • Zevkinize Göre Tasarlayın

Kış bahçesi sistemlerinin insanlara özgürlük tanıdığı bir alan olduğunu söyleyebiliriz. İster küçük, isterseniz de büyük bir kış bahçesi yaptırın, içerisini istediğiniz şekilde eşyalar yerleştirebilirsiniz.

ats aluminyum kış bahçesi bahçe dekorasyonu

Ats Alüminyum Hangi Kış Bahçesi Markasını Kullanıyor?

Ats Alüminyum olarak biz kendi profillerimizi kullanıyoruz. Müşterilerimizin geri dönüşlerinden elde ettiğimiz bilgi birikimleriyle hazırladığımız profilleri %100 müşteri memnuniyeti ile müşterilerimize sunmaktayız. Bu sayede müşterilerimize daha kaliteli ve şık bir kış bahçesi imkânı sunuyoruz. Kendi profillerimizi sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da kullanıyoruz. Avrupa standartlarında olan profillerimiz müşterilerimizin istek ve arzularına kesin çözümler bulmaktadır.

Ptesi - Ctesi: 08:00 - 18:00

BİZE HEMEN ULAŞIN

Ücretsiz Fiyat Teklifi ve Keşif

Hemen iletişime geçin uzmanlarımız ücretsiz fiyat teklifi ve keşifte bulunsun.

WeCreativez WhatsApp Support
👋 Size nasıl yardımcı olabilirim?