Alüminyum Pergola

alüminyum pergola

Alüminyum Pergola

   Alüminyum pergola, alüminyum malzeme ile üretimi yapılır ve açılır kapanır. Modeller uzun ömürlü olmaları sebebiyle alüminyum çok tercih edilmektedir. Pergola sistemlerinin kullanım alanları ise tüm mevsimlerde kullanılması, planlanan her türlü alanda açılma kapanma özelliği göstermesi, rahat kullanılabiliyor olduğunu gösterir. Ayrıca verandalarda, kahvaltı salonlarında, lokantada, restoranda, kafede, yazlık kışlık bahçelerde havuzlarda ve daha birçok yerde sistem olarak tercih edilen bir üründür.

 

   Bunların kumandalı ve ışıklı pergola sistemleri de bulunmaktadır ve bunlar estetik bir avantaj sağlamaktadır. Özellikle alüminyum pergola sisteminde belli başlı avantajlar bulunuyor. Değişik renk ve tasarımlar ile aydınlatma olanağı sunarak görsel zenginlik sağlamaktadır. Kumanda ile kolay ve açılır kapana bilme sistemine sahiptir. Kolay açılıp kapanma sayesinde temizlik açısından kolaylık sağlar. Isının ve soğuğun gelmesi açısından izolasyona yardımcı olur ve dayanıklı alüminyum maddeleri sayesinde oldukça sağlamdır. Alüminyum pergola bu şekilde led ışık sistemi, ferah aydınlatan yapıyı oluşturma, kumanda ile kolay erişim sağlar olumsuz hava koşullarına karşı koruma görevi de oluşturmaktadır.

 

Bioclimatic Pergola

 

–          Bioclimatic Pergola Sistemi Nedir?

 

     Her mekânda kullanılabilen Bioclimatic Pergola Sistemleri, halk arasında daha çok Rolling Roof, açılır kapanır tavan, yuvarlanan teras veya katlanan teras adlarıyla bilinir. Açık hava tadını en keyifli şekilde yaşamanız için geliştirilmiş olan bioclimatic pergolalar, özellikle bahçe tasarımlarının olmazsa olmaz sistemleri arasında yer alır. Genellikle kış bahçesi tasarımlarında sıklıkla tercih edilen bu sistemde cam sistemiyle tasarlanmış tek bir düzenek bulunduğundan, aydınlatma için en ideal seçimdir. Sistemde kullanılan cam sistemleri fırtına ve dolu yağışları gibi olumsuz hava şartlarına karşı dayanıklı şeklinde üretilmiştir.

Rolling Roof (Katlanan Teras), sıradan açılır tavan sistemlerinden farklı olarak değişik bir hareket sistemine sahiptir. Kendi ekseni çevresinden dönebilen paneller açılır cam tavanda bulunduğu gibi geriye doğru toplandığında, tam açık tavan kısmı oluşturulur. Bu özellikleri ile biyoklimatik pergola modelleri hem katlanma hem de toplanma hareketini birlikte sunan dünyadaki tek sistemdir. Rolling Roof Sistemleri, açık havada temiz havanın tadını çıkarmanızı sağlarken; aynı zamanda kışın yağmurlu havalardan ve soğuktan etkilenmeden rahatlıkla kullanabileceğiniz ek bir yaşam alanı sunar.

  Bioclimatic Pergola Özellikleri

      Bioclimatic pergola özellikleri arasında pek çok faktör sayılabilir;

  • Sistem açıkken bile nitelikli tasarım profiller aracılığı ile, yağmur ve kardan etkilenmeden havalandırma sağlar.
  • Her açıda açılabilen paneller sayesinde, gün ışığından istenilen miktarda yararlanabilme imkânı sunar.
  • Her mekânda uygulanabilme imkânı sağlayan bioclimatik pergola, dünyada hiçbir açılır tavan düzeneğinde olmayan katlanma ve toplanma hareketini bir arada
  • Bioclimatik pergola sistemindeki panellerin katlanma hareketi ile çatıdan havalandırma sağlarken, gölgelendirme özelliğini de yitirmez.
  • Panellerin katlanma özelliği sayesinde temizlik işlemi için çatıya çıkmaya gerek kalmadan, içeriden kolayca temizlenebilir.
  • Bioclimatic pergola modelleri isteğe bağlı olarak elektrostatik fırın boya ile renklendirilebilir; istenilen her renkte program yapılabilir.
  • Rolling Roof tavan düzeneğinin hem katlanma hem toplanma hareketini birlikte sunma özelliğinin diğer pergola türlerine göre büyük bir üstünlüğü bulunur. Gün ışığı gibi dış ortam etkilerini istenilen miktarda iç ortama alma veya iç alandan uzaklaştırma fırsatı verir.

    Bioclimatic Pergola Kullanım Alanları

       Bioclimatic pergola olarak adlandırılan açılır kapanır tavan, genellikle bahçesi olan lokanta ve kafelerde sıkça tercih edilmektedir. Evlerin, teras, balkon ve veranda gibi bölümlerinde de sık sık kullanılan bu sistem; açık hava tadını kış aylarında da sürdürmeyi ve güneş ışınlarından maksimum düzeyde faydalanmayı sağlar.

       Fırtınalı ve rüzgârlı havalarda, rüzgârın şiddetinden kaynaklı olarak ses yapmayan bioclimatic pergola çeşitleri, giriş dekor çalışmaları ile son derece şık ve gösterişli şeklinde tasarlanmaktadır. Güneş ışınlarından maksimum düzeyde faydalanmayı sağlayan bu düzenek, ısı izolasyon özelliğine de sahiptir. Bu özellikleri sayesinde Bioclimatic Pergola Sistemleri; çay bahçesi, nargile salonu, kahvehane, döner salonu, restoran ve kafe gibi işletmelerin yanı sıra; evlerinin bahçesinde, verandasında, terasında veya balkonunda yaşam alanı oluşturmak isteyenler tarafından oldukça ilgi görmektedir.

Ptesi - Ctesi: 08:00 - 18:00

BİZE HEMEN ULAŞIN

Ücretsiz Fiyat Teklifi ve Keşif

Hemen iletişime geçin uzmanlarımız ücretsiz fiyat teklifi ve keşifte bulunsun.

WeCreativez WhatsApp Support
👋 Size nasıl yardımcı olabilirim?